پیام مدیر عامل
ضرورت توزیع عادلانه ثروت از گردشگری
با نگاهی به مقصد مسافران در ایام پیک سال متوجه عدم توازن در توزیع ثروت ایجاد شده از گردشگر در کشور می شویم. با توجه به رونق صنعت توریسم و تولید ثروت حاصل از آن این موضوع حائز اهمیت است.
در حالی که ایران را کشوری چهارفصل می دانیم و جاذبه های گردشگری در آن در گستره استان ها وجود دارد شاهد تراکم سفرها در نوار شمالی خزر و کلان شهرهای مرکز استان ها هستیم.
این محدود شدن و توفیق این مراکز در ارائه خدمات مناسب به گردشگران و توسعه پایدار این صنعت و از سویی پیشرفت فرهنگی و اقتصادی این مراکز از سوی دیگر نشانگر اهمیت این توزیع ثروت است که متاسفانه استان های دیگر به خصوص شهرهای غربی و جنوب غربی از آن بی بهره هستند.
حال سوال اینجاست که چگونه می توانیم مسافران را به سمت این مقاصد سوق دهیم؟
برای پاسخ دادن به این سوال لازم است نکاتی درباره ایجاد زیرساخت برای حضور گردشگران در یک شهر را بررسی کنیم. مواردی چون؛ اسکان، حمل و نقل، اماکن فروشگاهی برای خرید ، رستوران ها، مراکز تفریحی امکاناتی هستند که در نیازهای اولیه یک گردشگر لیست خواهند شد.
شاید در گذشته این نیازها به مرور و با ثروت تولید شده از ورود گردشگر ایجاد می شد اما در عصرجدید مسافران توقع دارند حداقل این امکانات را در اولین حضور در اختیار داشته باشند.
از این رو حمایت دولت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ضرورت پیدا می کند.
از سوی دیگر شرکت هایی که متولی توزیع گردشگر در کشور هستند نیز باید با تعریف منافع پایدار به این سمت حرکت کنند که مسافران را برای این مقاصد جدید راهنمایی کنند.
بدیهی است اعزام گردشگر به شهرهایی که تنها یک یا دو هتل برای اسکان مسافران دارند و یا رستوران های استاندارد با طمع های بومی و غیر بومی کار سختی خواهد بود. اما فعالان عرصه گردشگری باید برای پایدار بودن این ثروت بتوانند این توزیع را عادلانه انجام دهند تا در آینده شاهد از بین رفتن منابع کشورمان در عرصه گردشگری نباشیم.

©2020 SafarCard Travel Agency, All Right Reserved